Owocowe śniadanko

owocowe sniadanie1

Tak się starałam żeby miał śliczne urodzinowe śniadanko, a ten stwierdził, że za ładne i nie zjadł…
Pomysł na kraba przechwycony, czy raczej po prostu zerżnięty z tej cudnej strony, pełnej kolorowych, śniadaniowych opcji. Słoneczko z resztą też musiałam gdzieś tam widzieć, ale już malinowe oczka i bananowy uśmiech wymyśliłam sama (tak wiem, taaaka jestem kreatywna ;]). Tak sobie myślę, że skoro tak już siedzę w tej Francji bez piekarnika i sprzętów kuchennych, to może chociaż pobawię się śniadaniami ;]

Składniki:
jabłko
2 maliny
plasterek banana
plasterek pomarańczy + skórka z drugiego plastra
2 groszki czekoladowe białe*
2 groszki czekoladowe ciemne*

*ja kupuje takie i takie i używam do babeczek i ciasteczek, ale oczywiście może użyć czegoś innego, np. draży w białej czekoladzie i roztopioną ciemną czekoladą zrobić źrenice. Albo po prostu rozpuścić i białą i ciemną czekoladę, nałożyć odrobinę na papier do pieczenia (w kształcie koła) i odczekać aż czekolada stwardnieje.

Krab & słoneczko
Chyba nie ma za dużo co tłumaczyć ;] no ale jabłko przekroiłam na pół – z jednej połówki powstał korpus, z drugiej wykroiłam szczypce i z plasterka wykrawałam odnóża. Groszki białej czekolady ułożyłam na korpusie, na nie poszły ciemne groszki i krab gotowy. Można też się pobawić w mocowanie ocząt za pomocą rozpuszczonej czekolady, ale kto by miał na to czas.
Słoneczko to już banalnie prosta sprawa: plaster pomarańczy plus skórka z kolejnego plastra pokrojona w piękne promienie, do tego malinowe oczka i wycięty bananowy uśmiech.
Do tego polecam wycisnąć sok z pozostałej pomarańczy i smacznego!

owocowe sniadanie2

owocowe sniadanie3

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie ujawniony.

Możesz użyć następujące tagi i atrybuty HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>